iPhone 8 Kablosuz Şarj ile Gelebilir!

Apple iPhone 7S ile beraber gelecek olan kablosuz şarj ve suya dayanıklılık özelliğini iPhone 8 modelinde de geleceğini açıkladı. Bu açıklamayı Apple’ın resmi üretim ortaklarından olan Wistron yapmıştı. Artık yeni iPhone modellerinde beklediğimiz suya dayanıklılık ve kablosuz şarj özelliği bizlerle buluşuyor.

Robert Hwang ile Röportaj Yapıldı

Hatta Wistron’un CEO’su Robert Hwang’ın verdiği kısa röportajda şunları söylemişti: “Suya karşı dayanıklılık ve kablosuz şarj gibi yeni özelliklerde testlere başladık. Yalnız suya karşı dayanıklılık, telefonun montaj işlemini birazcık değiştiriyor” dedi. “Daha önceki modellerde montaj işlemi pek fazla değişmiyordu”

Geçtiğimiz yıllara bakacak olursak Sony, Samsung gibi firmalar suya dayanıklılık konusunda oldukça başarılı olmuşlardı. Sonunda Apple’da iPhone telefonlarında su geçirmezlik ve kablosuz şarj özelliğini kullanmaya başladı. Apple kablosuz şarj konusunda Energous ile çalışmalarını sürdürüyor. Söylentilere göre kablosuz şarj duvar vb. engel olmayan bir alanda 4.5 gibi bir mesafede şarj edebiliyor. Bu şarj menzili ilerleyen teknolojiler sayesinde daha da uzayacaktır.

Apple kablosuz şarj özelliği olan adaptörü kutu içeriğinden mi çıkacak yoksa harici olarak mı satılacak bu konuda henüz resmi bir açıklama yok ama bazı söylentilere baktığımızda kablosuz şarj adaptörünün harici olarak satılacağı yönünde.

Söylentilere baktığımızda yine bu adaptörün Türkiye pazarında oldukça yüksek bir fiyata satılacağı düşünülüyor. Yaklaşık olarak 200 TL üzerinde bir ücret olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir