iPhone 8 Parmak İzi Okuyucusu Önde Yer Alacak

Apple’nin yeni çıkaracağı telefonu olan iPhone 8 ile ilgili şimdiye kadar çok söylenti oldu. Telefonun parmak izi okuyucusunun nereye konumlandırılacağı özellikle gündem konusu olurken yeni bir bilgi daha geldi. iPhone 8’de parmak izi okuyucu telefonun ön yüzüne konumlandırılacağını öğrendik.

Konuyla ilgili birçok yalan bilgi ve sızıntılar gelmişti. Ama Çin menşeili bir haber sitesi Economic Daily News, edindikleri bilgiye göre iPhone 8’in parmak izi okuyucusunun arka tarafta değil de ön yüzünde olacağını açıkladı. Bu parmak izi okuyucu ekranın altına daha doğrusu ekranın içine konumlandırılmış olacak.

Buna benzer bir haber Samsung Galaxy S8 modelinde de olmuştu. Bu modelde parmak izi okuyucunun ekranın altında olacağı söyleniyordu ama Samsung parmak izi okuyucusunun telefonun arka tarafına aldığını söylemişti.

Economic Daily News bu iddialarını ise Apple’ın işlemcilerini üreten TSMC fabrikasından edindiği bilgilere dayandırıyor. Kaynağını belirttiğine göre TSMC’nin şuanda üretimini sürdürdüğü Apple A1 anakart bu parmak izi okuyucu için özel olarak üretiliyor.

Bu öne sürülen iddliaların ne kadar doğru olduğunu henüz bilmiyoruz ama bu açıklamaya bakacak olursak Apple’ın işlemcilerini üreten bir firmanın açıklaması olduğu için en net bilgi bunun olduğunu söyleyebiliriz.

Apple’ıniPhone 8 için birçok prototipi çıktı ama bu prototiplerde hep farklı modeller yer alıyordu. Telefon için çıkan kılıflar bile şimdiden basılmış durumda. Üretilen kılıflar elde mi kalacak, yoksa tam hedefini mi bulacak göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir