iPhone için 8 RAM Kapasitesi Netleşti

Apple kullanıcıları, son zamanlarda iPhone 8 modelini sabırsızlıkla beklemeye başladı. Tabii ki cihazın çıkış veya tanıtım tarihiyle ilgili hiçbir açıklama da yapılmadı. Açıklama yapılmamasına rağmen günümüze kadar birçok iddia da telefonun kafamızda az çok şekillenmesini sağladı. Her geçen gün, iPhone 8 hakkında yeni bir iddia gelmeye devam ediyor. Bu defa da yeni bir iddaa TrendForce tarafından ortaya atıldı. İddia, iPhone 8 modellerinin RAM kapasitesiyle alakalı.

RAM Kapasitesinde Artış Olmayacak

TrendForce araştırma merkezinin açıkladığı verilere göre, iPhone 8 modelinde yüksek RAM kapasitesi bekleyenler, büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir. Son zamanlarda IOS işletim sistemli oyunların ve uygulamaların gelişmesi nedeniyle, kullanıcıların aklına RAM kapasitesi gelmeye başladı. Uygulamalar ve oyunlar geliştiği için kullanıcılar, yeni cihazın RAM belleğinin de güçleneceğini düşündüler. Fakat TrendForce, kullanıcılar ile aynı fikirde değil.

3GB RAM Kullanılacak

Yayınlanan raporlara göre Apple, 3GB Ram kullanmaya devam edecek. Bu nedenle RAM kapasitesiyle, uygulamaların gelişmesi arasındaki ilişki, başlamadan bitiyor. Yani uygulamalar gelişse bile, 3GB Ram kapasiteli cihazlarda da rahatlıkla çalışmaya devam edecek. Son zamanlarda cihaz hakkında çok fazla söylenti yayınlandı. Apple’ın 10.yılına özel olarak tanıtılacak olan bu cihaz, tasarım yönüyle de OLED ekran kullanabilir. Bunlar sadece iddia durumunu koruyor. Önümüzdeki aylarda şirket yetkilileri, konuyla alakalı mutlaka değerlendirme yapacaktır. Hep beraber açıklamaları takip edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir