iPhone 8 Sağlam Bir Arttırılmış Gerçeklik Sistemi ile Gelebilir!

Apple’ın iPhone 8  modelinde kullanacağı en büyük yeniliklerden bir tanesi ise arttırılmış gerçeklik sistemi olabilir. Bu konu hakkında kesin olarak bir açıklama bulunmuyor. Tüm detaylar haberimizde…

iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus gibi modeller başta olmak üzere tasarımı hakkında merak ettiğimiz tüm her şeyi yapılan sızıntılar ve söylentiler sayesinde rahatlıkla öğrenebiliyoruz diyebilirim. Fakat yeni iPhone modelinde bir çok kişinin daha bilmediği bir bilmece mevcut. Bu bilmece kısacası iOS 11 işletim sistemi. Şuanda iOS 11 işletim sistemi hakkında kesin olarak bir şey bilmiyoruz fakat geçenlerde iOS 11 konusunda yayınlanan yeni rapora göre Apple şirketinin arttırılmış gerçeklik(AR) büyük bir çalışma yaptığını söyleyebiliriz.

Arttırılmış gerçeklik, konusu cidden şuan Apple gündemini meşgul eden en büyük konulardan bir tanesi. Hatta bu konu ile alakalı Tim Cook‘da açıklamalarında bazı ip uçlarına yer vermişti. Hatta bir zamanlar bazı haberlerde Apple’ın, rakiplerinin aksine sanal gerçeklikten çok arttırılmış gerçekliğe önem verdiği yer almıştı.  Peki yeni modellerde arttırılmış gerçeklik özelliğini görebilecek miyiz?

UBS analisti Steven Milunovich, AR’ın yaptığı açıklamada Apple’ın bir sonraki önemli ürün yeniliği olacağını vurgulamakta. Milunovich, bu konu hakkında; Bazı endüstri kaynaklarının vermiş olduğu sızıntıya baktığımız zaman Apple, 1000’den fazla mühendis ile İsrail’de AR teknolojisi üzerinde çalışmakta.” ifadelerini kullanmış. Bildiğimiz gibi dünya devi Apple firması İsrail merkezli PrimeSense ve RealFace ile Alman merkezli Metaio şirketlerini satın almıştı. Bu 3 satın alınan şirket de AR ile ilgilenmekte. Milunovich’in yaptığı tahmine göre Apple, yeni iOS ve dolayısıyla yeni iPhone ile artırılmış gerçekten yanı sıra 3D haritalama ve muhtemelen bir AR yazılım geliştirme kiti de kullanıcılarına sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir