iPhone 8 Satışları, Apple’a Yeni Bir Rekor Getirecek mi?

Apple firması her sene yeni bir modeliyle telefon dünyasına damga vurmaya devam etmektedir. Bu yılda Apple iPhone 8 satışları ile yeni bir rekora imza atacak mı? İşte tüm detaylar haberimizde…

Business Insider, Morgan Stanley’den yapmış olduğu alıntı bir raporu biz kullanıcılar ile paylaştı. Raporda, Morgan Stanley’nin, Apple’ın 2017 iPhone gelirlerinde bir azalma durumunun yaşandığı görülmektedir. Morgan Stanley analisti Katy Huberty, iPhone 8 modeline ilginin çok fazla olacağını ve bu sebepten ötürü iPhone 7 satışlarının zararını karşılayacağını dile getiriyor. Bu yeni 2017 iPhone gelir tahminlerinde, yaklaşık olarak sadece %3 oranında bir düşüş söz konusu. Fakat yakın bir zaman içerisinde  gelmesi beklenen Apple’ın 2017 mali yılın son çeyreği için satışlarında büyük bir artışa sebep olacağı söylenmekte. Açıkçası buda oldukça ilginç bir durum.  Bir çok analistin tahminlerine göre Apple’ın iPhone’un 10. yıldönümüne özel olarak satılan iPhone 6 satışlarını dahi aşılması beklenmektedir. Fakat bazı analistler ise yapmış oldukları tahmin ile bunun beklenen düzeyde gerçekleşmeyeceğini dile getirmektedirler.

2018 yılı içinde iPhone satışlarında büyük bir büyüme meydana gelmesi  beklenmektedir. Analist Katy Huberty, 2018’de iPhone satışlarında yaklaşık olarak %20 oranında büyük bir yükseliş göstereceğini iddia etmektedir. Apple tedarikçisi Foxconn, tüm seneler boyunca ilk defa bu yıl satışlarında azalma meydana geldi. Huberty’nin yapmış olduğu bir çok tahmine göre  Apple’ın 2018’de kendine geleceğini gösterse dahi Foxconn bu yıl yeniden sirkelenerek kendine gelebilir. Ayrıca Morgan Stanley, diğer bir çok analistci gibi halen Apple firmasını yatırımcılar için en iyi kapı olarak göstermeye devam ediyorlar. Arkadaşlar işin gerçeği iPhone 8‘in çıkmasıyla beraber Apple firmasının satışlarının artacağını bende düşünmekteyim. Fakat  ileride ne olur kendimiz göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir