iPhone 8 Tanıtımı İki Ay Gecikebilir

Apple, bilindiği üzere 10.yıl şerefine yeni bir model üzerinde çalışıyor. iPhone 8 modeli üzerinde farklı çalışmalar yürüten Apple için, yeni bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere ve iddialara göre iPhone 8 modelinin tanıtımında bir hayli gecikme yaşanacak.

iPhone 8 tanıtımı, biraz zaman alacak gibi görünüyor. İddialara göre yeni model, asıl tanıtım tarihinden bir veya iki ay sonra tanıtılacak. Bunun nedeni hakkında da birçok söylenti var. İlk söylentilere göre Apple, cihaza parmak izi okuyucusunu entegre etmekte bir hayli zorlandı. Bunun üzerinde derin bir çalışma yapıldığı için cihazın gecikme yaşayacağı öngörülüyor.

Parmak izi okuyucusu yeni modelde biraz farklı kullanılacak. iPhone 8 modelinde Home tuşu tamamen kaldırılarak, parmak izi okuyucusu ekrana entegre edilecek. Geçtiğimiz günlerde Samsung da böyle bir çalışma yapmıştı fakat tüm emekleri boşa gitmişti.

Gecikmenin diğer bir nedeni ise, ön kamera çalışmasıyla alakalı. Söylentilere göre Apple, yeni modelin ön kamerasında üstün bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Değişiklik biraz farklı olunca haliyle gecikme de yaşanabilir.

Cihazın tam anlamıyla ertelenip ertelenmeyeceği de bilinmiyor. Bu durum şuan için sadece söylentiden ibaret. Ayrıca ertelenme sebebi de net olarak bilinemiyor. Önümüzdeki günlerde şirket yetkilerinden bir açıklama yapılırsa, durumu daha iyi anlayarak analiz edebiliriz. Geniş yankı uyandıran bu iddialara mutlaka bir cevap verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir