İphone 8’de Ekran Tuşu Olmayabilir

Bu zamana kadar bütün iPhone serilerinde en belirgin ve onu iPhone yapan özellik ana ekran tuşu yer almaktadır. Ancak yeni iPhone’nun tanıtımına yaklaşırken bir çok bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. En son Çinli bir kaynaktan gelen habere göre İphone 8 artık ana ekran tuşunun yer almayacağı yönünde olmaktadır.

Apple büyük bir değişime giderek bu zamana kadar kullanmış olduğu ana ekran tuşundan en yeni modeli olacak olan iPhone 8 de vazgeçmeyi düşünürken bunun en büyük nedenleri arasında ekranı daha iyi kullanmak olduğunu belirtiyor. Apple en önemli tedarikçilerinden birisi olan işlemci üreten şirket TSMC yaptığı açıklamada ise iPhone 8 üretimine hız verildiği ve şu an için A11 işlemci üretimleri artarak devam ettiği belirtti.

Ayrıca farklı kaynaklardan çıkan haberlere göre Samsung son modellerinde parmak izi okuyucularını telefonun arka kısmına uygularken iPhone da bu teknolojiye geçmek istediğini ve yeni telefon modelinde bunu kullanmaya yakın olduğu düşünülüyor. Bu aslında ana ekran tuşunun kalkmasını daha da belirgin hale getirirken ana ekran tuşunun kalkması ile birlikte parmak izi okuyucunun da arka kapakta olması kesin gözüyle bakılıyor.

İphone bir çok değişiklik devam ederken bunlara özelliklere kızılötesi kamera fonksiyonlarını eklerken bu sayede daha kaliteli bir kamera fonksiyonu ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. İphone yeni modelinde bir çok yeni teknolojiyi getirerek farklılık yaratmayı hedeflediği bir çok yabancı haber kaynaklarında yer almaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir