iPhone 8’in Ekranı Kullanıcıları Şaşırtacak

Apple, bildiğimiz gibi sonbahar aylarında iPhone 8 modelini duyuracak. Duyurudan hemen önce de bir hayli söylentilere denk gelmiştik. Şimdi yeniden meydana gelen söylentiler de, cihazın ekranıyla alakalı. İddialara göre iPhone 8’in ekranı, kullanıcıları bir hayli şaşırtacak. Peki nedir bu şaşırtıcı özellik?

OLED Ekran Kesinleşti

Yıl boyunca cihazın ekranının OLED ekran olacağı, sık sık tekrarlanıştı. Son yapılan sızıntılara göre de bu durum tamamen kesinlik kazandı. Asıl şaşırtıcı olay ise, cihazın ekran boyutuyla alakalı. Bildiğimiz üzere son zamanlarda Samsung ve LG markalar, yeni amiral gemilerinde devasa ekran modüllerini kullanmıştı. İddialara göre iPhone da bunu uygulayacak isimlerden birisi.

iPhone 8 18:9 Ekran Boyutuna Geçiş Yapabilir

Son zamanlarda Samsung Galaxy S8 modelinin piyasaya çıkmasından sonra, 18:9 ekran boyutu oranı da kullanılmaya başlandı. Bu sayede OLED 18:9 ekranlara da ilgi bir hayli arttı. Edinilen bilgilere göre yeni akımdan Apple da faydalanmak istiyor. iPhone 8 modelinde büyük ihtimalle 18:9 ekran oranı kullanılacak. Bu sayede iPhone 8 modeli, iPhone modelleri arasında en büyük ekran kapasitesine sahip cihaz olacak. iPhone 8 eğer 18:9 oranıyla beraber gelirse, ekran boyutu Galaxy S8 boyutuyla aynı olacak. Ortaya atılan bu iddia, birkaç büyük şirket tarafından da doğrulandığı için, büyük ihtimalle kesinleşecek. Sonbahar aylarına giriş yaptığımızda, bu durumu rahatlıkla gözlemleyebileceğiz. Kullanıcılar olarak durumu takip edersek, daha net bilgilere rahatlıkla ulaşım sağlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir