iPhone 8’in Tasarım Bilgileri Sızdı mı?

Son zamanlarda Apple firması hakkında söylentiler devam ediyor. Söylentilerin arasına bir yenisi daha eklendi. Yayınlanan haberlere ve raporlara göre Apple, Samsung’dan 70 milyon adet eğimli OLED ekran almak istiyor. Bu iddia da akıllara iPhone 8 modelinin gelmesini sağlıyor. Acaba söylentilerde olduğu gibi iPhone 8 modellerinde eğimli OLED ekran mı kullanılacak?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir habere göre Samsung şirketi, OLED ekranlar için bu yıl içerisinde milyonlarca dolarlık yatırımlar yapacaktı. Bu iddiaları kuvvetlendiren etmenlerden birisi de Apple’ın Samsung’dan ekran sipariş etmesi oldu. Söylentilere göre Apple, Samsung’dan 70 milyon adet OLED ekran istedi. Sipariş verildikten sonra da bekleme sürecine geçildi.

iPhone 8 hakkındaki iddialara baktığımızda da bu söylentiler daha da kuvvetleniyor. Çünkü iPhone 7 modeli çıktığı andan itibaren, iPhone 8 modeli için OLED ekran söylentileri başlamıştı. Bu söylentilere göre kavisli bir iPhone 8 modeli bizleri bekliyordu.

Eğimli ekran lafını duyduğumuzda ise, iPhone 8 modelinin bir hayli eğimli çıkacağını anlayabiliriz. Fakat Apple, Samsung’dan OLED ekran siparişi verdiyse, cihaz tam eğimli olarak çıkmayacaktır. iPhone 8 modelinin, Samsung Galaxy S8 modeline benzemesi de bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde sipariş hakkında da söylentiler netleşecektir. Ayrıca ilerleyen günlerde de Apple’ın, iPhone 8 modelinde nasıl bir kavis kullanacağını da hep beraber gözlemleyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir