iPhone 8’in Touch ID Arka Kısmında Farklı Renklerle Geliyor

Bildiğimiz üzere Apple firmasının yeni telefonu olacak iPhone 8 hakkında birçok söylenti vardı. En çok konuşulan konulardan birisi ise parmak izi (Touch ID) telefonun ön yüzüne mi yoksa arka kısmına mı konumlandırılacağıydı.

Şimdi elimize ulaşan bilgilerde parmak izi okuyucu telefonun arka tarafına yerleştirileceğini öğrendik. Aslında bu bilgilerin tamamına sızdırılan bilgiler tarafından ulaştık. Bu konu hakkında birden çok söylenti vardı ama artık sızdırılan fotoğraflarda bu bilginin doğru olduğunu öğrendik.

Normalde Android cihazlarda görmeye alışkın olduğumuz, telefonun arka yüzeyinde yer alan parmak izi sensörü, bu defa Apple ile birlikte geliyor. Bununla birlikte analistler, iPhone 8’de kablosuz şarj özelliğinin olmasını bekliyorlar.

Bu görsellerde telefonun siyah versiyonu yine jet black parlak yüzeye sahip, beyaz versiyonu ise iPhone 6 ve 7’deki gümüş ve altın alüminyum gövde içeriyor.

Telefonun malzemesinin iPhone 7 Plus da kullanılan materyal ile aynı olduğunu öğrendik. Toplam 4 renk seçeneği bulunacak olan iPhone 8; rose gold, jet black, gold ve silver renkleriyle satışa sunulacak. Parmak izi hariç tasarımın bu yönde kalacağı üzerinde muhtemelen bir değişik olmayacağı bilgisi de sızdırıldı. Şuan için bu bilgiler, sadece iddiasını koruyor.

Apple yeni çıkartacağı iPhone 8 ile tasarım konusunda satış konusunda yüksek bir miktara ulaşacağı kesin. Telefonun ön yüzünün tamamen sadece ekran olmadı çok sade bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Sadelik severlerin tercih nedeni olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir