iPhone 9 İlk Sızıntılar Çıkmaya Başladı

Apple firması gelecek yılın iPhone’u için çalışmalar şimdiden başladı. Samsung ile yapılan OLED ekran anlaşması da yeni kullanılacak ekran acaba iPhone 9 ile mi gelecek sorusunu sormuyor değiliz. Apple firmasının yeni model ismi olarak iPhone 9 mu kullanacaklar yoksa başka bir model ismi mi olacak henüz bir açıklama yapmadı. Çeşitli söylentilere göre iPhone 9 olacağı yönünde.

Bu yıl tanıtılacak olan iPhone 8’in tanıtılmasına yaklaşık 3,5 ay var daha iPhone 8 tanıtılmadan iPhone 9 hakkında bilgilerin yayılması kullanılması planlanan yeni microLED ekranın geleceği yönünde gibi. Samsung ile imzalanan OLED ekran iPhone 8 de karşımıza çıkacak diye düşünüyoruz. Yeni kullanılması planlanan ekran 2020 yılı civarında çıkacak.

iPhone 9 da Plus modeli gelebilir. The Bell’in raporuna göre Apple, 2018 yılında OLED ekranlı iki farklı modelpiyasaya sürecek. Bu modellerin ekran boyutları ise 5.28 inç ve 6.46 inçolacak. Yeni ekran boyutları iddiası şaşırtıcı olmasına rağmen, Apple’ın yeni nesilde tamamen OLED’i kullanması mantıklı görünüyor.

iPhone 8 için, çerçevesiz 5,8 inçlik OLED ekrana odaklanan tasarımla, paslanmaz çelik ve camdan yapılmış yeni birfaktör bekleniyor. Gelecek yıl için aynı tasarıma sahip 5,2 ve 6,4 inçlik iPhone 9 ve iPhone 9 Plus modelleri üzerinde yoğunlaşabilir.

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus da OLED yada yeni teknoloji olan microLED ekran kullanılabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir