iPhone Kulaklık Simgesi Takılı Kalırsa Nasıl Düzeltilir?

iPhone modellerinde esk veya yeni cihaz fark etmeksizin, bazı kulaklık girişi problemleri meydana gelebiliyor. Son zamanlarda meydana gelen problemlerden biri ise, kulaklığı çıkarılmış bir iPhone modelinde, kulaklık simgesinin hala takılı kalmasıdır. Peki kulaklık simgesinin takılı kalması problemini nasıl çözeceğiz?

iPhone Kulaklık Simgesi Takılı Kalma Problemi

iPhone modellerinin tüm serisinde meydana gelen bu problem, kullanıcıların oldukça canını sıkabiliyor. Eğer kulaklığı çıkardıktan sonra simgeniz, hala takılı kaldıysa iki yol izleyebilirsiniz. Birinci yol olarak, kulaklığı 3.5mm kulaklık girişine 3-5 sefer daha yavaşça çıkarıp takmanızdır. Eğer bu durumda cihazınızda hala sorun devam ediyorsa, girişe zarar vermeden kulak çöpüyle giriş içerisinde barınan tozları ve kalıntıları temizlemelisiniz. Bu problemler bazen toz gibi şeylerden de meydana gelebiliyor. İşlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar kontrol edin.

Eğer iPhone modeliniz yeniyse ve bu problemle karşılaşıyorsanız, doğal olarak 3.5mm kulaklık girişi bulamayacaksınız. Bu aşamada telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Hala problem devam ediyorsa, yetkili servisle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir