iPhone Kullanıcılarına Tehdit Mesajları Geliyor

iPhone cihazları, son günlerde farklı bir tehditle karşı karşıya kalmış durumda. Özellikle iPhone cihazlar için üretilen bir sistem, telefonunuza link içeren bir mesaj gönderiyor. Bu mesaj içeriğindeki linkte tıkladığınızda da tüm bilgile ve verileriniz karşı tarafın eline geçiyor. Peki nedir bu mesajlar?

Son zamanlarda kimlik avı için uğraşan hackerler ve kullanıcıların arasındaki savaş bitmedi ve iyice kızıştı. Kullanıcılar ne kadar dikkatli olsalar da, kimlik avcıları bir o kadar inandırıcı mesajlar ve e-postalar hazırlayabiliyorlar. Kullanıcı ne kadar dikkatli olursa olsun, bu mesajlar çok inandırıcı olduğu için inanıp girebiliyorlar.

iCloud Mesajlarına Dikkat!

Tarafınıza gelen mesaja baktığınızda, Apple kimliğinizin devre dışı olduğunu görebiliyorsunuz. Atılan mesajın içerisinde, kimliğinizin devre dışı bırakıldığını ve doğrulama yapmanız gerektiği yazıyor. Alta eklenen bağlantıdan da iCloud hesabınıza erişebileceğiniz söyleniyor. Bazı kullanıcılar, bu durumda panik yaptıkları için hemen linke tıklayarak sayfayı ziyaret edebiliyor. Ziyaret aşamasında da tüm kimlik bilgileri ve cihaz içerisindeki veriler karşı tarafın eline geçebiliyor. Son günlerde bu olayların yaşanması, Reddit forumlarına da taşındı. Forumlar ise, mesajların tarzını az çok ortaya çıkartarak kullanıcıları defalarca uyardı.

Zararlı linke tıkladığınızda, kredi kartı bilgilerinizi girmeniz için bir sayfayla karşılaşıyorsunuz. Bu bilgileri girdikten sonra da artık tüm bilgileriniz karşı tarafa iletilmiş oluyor. Apple kimliğinizin sona erdiğini içeren bir mesaj alırsanız bağlantılara kesinlikle tıklamayın ve yetkililerle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir