iPhone Mesaj Engelleme – Detaylı Anlatım

iPhone kullanıcıları olarak, bazen telefonumuza gelen mesajların ardı arkası kesilmeyince bu durumdan sıkılarak, mesajları engellemek isteyebiliyoruz. Bu yöntemi çoğu insanımız araştırmasa da, kolay bir yöntemle iPhone cihazımıza gelen mesajları kısa sürede engelleyebilirsiniz.

Belirli Kişilerden Gelen Mesajları Engellemek

Rehberimizde kayıtlı olarak bulunan insanlardan da bazı zamanlar rahatsız olabiliriz. Belirli kişilerden gelen mesajları da kısa sürede engelleyebilir, artık mesaj almayabiliriz. Bunun için yapmamız gereken tek şey Ayarlar > Mesajlar > Engellenenler yolunu izlemek olacaktır. Bu adımları izledikten sonra ‘’Yeni Ekle’’ seçeneğine dokunarak, mesaj gelmesini istemediğimiz kişiyi seçebilir, işlemi kolaylıkla sonlandırabiliriz.

Ayrıca rehberinizdeki kişinin profiline girdiğinizde üst kısımdaki ‘’i’’ sekmesine dokunarak, alt kısımdaki ‘’Bu Arayanı Engelle’’ seçeneğine de dokunarak işlemimizi gerçekleştirebiliriz.

Rehberde Bulunmayan Kişilerden Gelen Mesajları Engellemek

Rehberde bulunmayan  tüm numaralardan gelen mesajları da engellememiz mümkün. Özellikle reklam mesajları, firma tanıtım mesajları ve farklı numaradan mesaj atarak rahatsız eden insanları, Ayarlar >  Mesajlar > Bilinmeyenleri Filtrele seçeneklerini takip edin ve Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini aktif hale getirin. Bu sayede rehberde kayıtlı olmayan insanlardan gelen mesajları, kolaylıkla engellemiş olacaksınız. Bu seçeneği aktif ettikten sonra mesajlar bölümüne ‘’Bilinmeyen Gönderenler’’ klasörü gelecektir. Bu klasörde de engellenen mesajların listesini görebilirsiniz.

Engellenen Numaraların Engelini Kaldırmak

Daha önce engellediğimiz numaraların engelini kaldırmak için Ayarlar > Mesajlar > Engellenenler yolunu izleyerek üstteki Düzenle seçeneğine dokunabilirsiniz.

Numarasını engellediğiniz kişilerin yanında çıkan ‘’Engelleme’’ seçeneğine dokunarak kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Ayrıca aklınızda bir kişinin engelini kaldırmak varsa, öncelikle rehbere girerek o kişini profiline girmelisiniz. Daha sonra alttaki ‘’Bu Arayanı Engelleme’’ seçeneğine dokunun. Bu işlemden sonra kişinin engeli kalkacaktır.

BU KONUDA 1 ADET YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir