iPhone Mobil İnternet Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Günümüz zamanında kullandığımız mobil internetleri bir o kadar kısıtlı ve pahalı. Bu yazımızda siz okuyucularımız için kısa bir zaman dilimi içerisinde biten biten mobil internet paketlerinin ömrünü daha da uzatmak amacıyla iPhone mobil internet kullanımı azaltmanın  yollarını araştırdık bulduk. Detayları yazımızda…

İnternet’e bağladığınız zaman ne kadar Wİ-Fİ ile olsa bile çoğu zamanda hücresel veri üzerinden kullanım yapabiliyoruz. Bu sebepten ötürü veri kullanımı oldukça arz eden unsurlar arasında kendini gösteriyor. Operatörlerin sundukları mobil internet paketleri sınırsız olduklarını dile getiriyor fakat belli bir zamandan artık kullanılmaz bir çile haline gelebiliyor. Bu sebepten ötürü mobil veri kullanımına dikkat etmemiz gerekiyor. Şimdi asıl konumuz olan iPhone mobil internet kullanımını azaltmanın yollarına…

1 – Otomatik İndirmeler için Hücresel Veri’yi Devre Dışı Bırakın

Telefonunuzun otomatik indirme yapıp internetinizi harcamasını istemiyorsanız bu ayarı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için Ayarlar > iTunes ve App Store kısmından Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğine dokunarak devre dışı bırakıyoruz.

2 – Arka Planda Uygulama Yenile’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone modellerinde verinin kullanımını azaltmanın bir diğer yöntemi ise  Arka Planda Uygulama Yenile devre dışı bırakmak olacaktır. Bu ayarı yapmak için  Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile menüsü kısmından bu özelliği devre dışı hale getirerek mobil veri kullanımını azaltabilirsiniz.

3 – Wi-Fi Yardımı’nı Kapatın

Bir diğer mobil veriyi azaltma yöntemine gelirsek Wi-Fi yardımını kapatmak olacaktır.  Bu ayarı yapmak için ilk öncelikle Ayarlar > Hücresel menüsünün en altına sıkıştırılmış olan Wi-Fi Yardımı özelliğini devre dışı bırakıyoruz.

4-iCloud Drive için Hücresel Veri’yi Kapatın

iCloud Driveyi’de devre dışı bırakarak hücresel veri kullanımının azalmasına yardımcı olabiliriz. Bu ayar için Ayarlar > iCloud > iCloud Drive kısımına girerek en aşağıda yer alan Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir