iPhone Modellerinde Kilit Problemi Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz seneler de dahil olmak üzere başarılı işler yapan Apple, bu sefer de iPhone cihazlarında yeni meydana çıkan bir problemle uğraşıyor. Henüz iki gündür kullanıcılar arasında baş gösteren ve hızla yayılan telefon kilitleme problemi, hem şirketi hem de kullanıcıları bir hayli üzmüş durumda.

Telefonlarının aniden kilitlendiğini ve ‘’Apple kimliğini güvenlikten dolayı kilitlenmiştir. Kilidi açabilmek için kimliğinizi doğrulamalısınız.’’ Uyarısıyla karşılaştıklarını belirten kullanıcılar, bu aşamayı geçemedikleri için FaceID yüz tanıma sistemini de kullanamıyorlar.

Araştırmalar Yapılıyor

Apple, iki gündür meydana gelen bu problemin kaynağını bulabilmek adına çalışmalara başladı. Hız kesmeyen çalışmalarda bu durumu neyin tetiklendiği merak konusu olurken, Apple ve kullanıcılar herhangi bir hacker grubundan şüpheleniyor. Telefonlara şüpheli bir sızıntı meydana geldiğinde de kendini kilitleyen iPhone modelleri, yüksek ihtimalle aynı problemden muzdarip.

Apple Açıklama Yapmıyor

Problemin başladığı zamandan itibaren çalışmalara başlayan Apple, herhangi bir açıklamada bulunmadı. Telefonları kilitlenen kullanıcılar ise, şirketten haklı olarak herhangi bir açıklama bekliyor. İlerleyen günlerde firma tarafından bir açıklama yapıldığında veya olay hakkında herhangi bir gelişme olduğunda, sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir