iPhone RAM temizleme nasıl yapılır

iPhone RAM temizleme nasıl yapılır?

RAM temizleme konusunda iyi bir işletim sitemine sahip olmak işinizi kolaylaştırırken, iOS RAM temizleme için görevini en iyi yapan işletim sistemi olarak biliniyor. Ama bazen iOS bile bu işlev için yetersiz kalabiliyor ve bu durumda RAM temizleme işlemini kendiniz yapmanız gerekiyor ama işlem hem kolay hem de kısa bir şekilde yapılabiliyor.

iPhone RAM temizleme nasıl yapılır

İlk başta “kapatmak için kaydırın” yazısı görünene kadar cihazınızın güç tuşuna basın ve sonrasında kapatmak ay da iptal etmek için kaydır yazısına kesinlikle basma gibi bir hata yapmayın. Ana ekran tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutun ve böylelikle cihazınızın ana ekrana döndüğünü görebilirsiniz. Bu işlem yeniden başlatmaya göre daha pratik bir işlem olduğu için tercih ediyoruz.

Bütün işlem bundan ibaret ve kilidinizi açtığınız zaman arka planda tüm uygulamalarınızı yerli yerinde olduğunu göreceksiniz. Tekrar girmek istediğinizde ise RAM temizliği yapıldığı için en baştan uygulamalar açılmaya başlar ve bu da sizin daha akıcı ve hızlı bir iOS tecrübesi yaşamanıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir