iPhone Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda bir çok iPhone kullanıcısının sürekli karşı karşıya kaldığı iPhone’un şarj olmama sorunu iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6/plus, iPhone 6s/Plus modellerinde sık sık görülmektedir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu sorunun çözümünü vereceğiz. Detaylar yazımızda…

Bir çok iPhone kullanıcısının başına gelen sorunlardan birisi ise şarj olmama sorunudur. Bu sorun genellikle iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus gibi modellerde meydana gelmektedir. Bu sorunun kaynağına göz gezdirdiğimiz zaman yazılımsal veya donanımsal sorunların olduğunu söyleyebiliriz. Bu sorunu giderebilmek amacıyla size yapmanız gereken yöntemlerden bahsedeceğiz. İlk öncelikle bu yöntemleri denerken iPhone modelinizi şarja takarak deneme işlemlerini gerçekleştireceğiz. İlk öncelikle eğer ki orijinal bir iPhone şarjı mevcut ise telefona takarak bir deneme yapın. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra eğer olamaz ise şarj aletini de kontrol etmenizi kesinlikle öneririm. Çünkü bazı durumlarda şarj aletinden kaynaklanan sorun olabiliyor.

Şimdi ise sizleri daha çok bekletmeden ikinci yönteme geçelim. Bu ikinci yöntem ise telefonunuz açık durumdayken kapatılıp ve açılmasıdır. Üçüncü çözüm yöntemine gelecek olursak Phone kablosu cihaza takılı iken güç düğmesi ile Home düğmesine aynı anda 10 saniye basılı tutmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirdikten hemen sonra Apple logosu çıkacak ve telefon sizin hiç bir müdahale etmenize gerek kalmadan kendini resetleyecektir. Bu tüm işlemleri yaptıysanız fakat henüz sorununuz çözülmedi ise şarj yeri kirlenmiş olabilir. Küçük bir kulak çöpü alarak şarj yerinizi temizleyiniz. Fakat ben bu tüm yöntemleri yaptım halen olmuyor diyorsanız en son işlem olarak iPhone cihazınıza format atmanız gerekiyor. Arkadaşlar eğer ki format attıktan sonrada olmadıysa daha fazla uğraşmanızı tavsiye etmem. Tüm bu işlemlerden sonra sorun devam ediyorsa kesinlikle teknik servise danışmanızı öneririm.

BU KONUDA 1 ADET YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir