iPhone Satışlarındaki Düşüş, Apple Tedarikçilerini Endişelendiriyor

iPhone Satışlarındaki Düşüş, Apple Tedarikçilerini Endişelendiriyor

Apple tarafından üretilen iPhone XS, XR ve XS MAX üçlüsü 2018 yılında piyasaya sürülürken, beklenilen satış rakamlarına ulaşamadı. Satışlardaki düşük seyir nedeniyle yakın bir gelecekte birçok sorunu da beraberinde getireceği düşünülüyor.

Apple, iPhone üçlüsünden beklediğini bulamayınca satışlardaki düşük rakamlar nedeniyle tedarikçiler tedirgin oluyor. Yonga tedarikçilerinden olan ve Apple’in gözdesi arasında yer alan Tayvanlı şirket TSMC tarafından yeni yılın ilk çeyreği için ciddi bir zarar açıklaması yapılacağı beklenirken; şirket tarafından gelen bilgiler kapsamında %14 ile %16 arasında bir zarar açıklaması yapılabileceği ifade ediliyor.

iPhone Satışlarındaki Düşüş, Apple Tedarikçilerini Endişelendiriyor

Performansı ile beğeni toplayan ve Apple adına A13 yonga setini üreten TSMC için işler kötü giderken, bunun tek sebebinin Apple olmadığı şirketin kripto para madenciliğine yönelik yatırımlarının da kötü seyrettiği söylentiler içerisinde yerini alıyor.

Yine de analistler tedarikçiler ve TSMC adına net konuşmaktan iPhone X ile ilgili daha önceden yaşadıkları tecrübeden dolayı çekiniyorlar. iPhone X’de düşük satış rakamlarını yılsonuna doğru yükselmeyi başarmıştı ve iPhone üçlüsü adına da tedarikçiler, aynı senaryonun gerçekleşmesini temenni ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir