iPhone X İçin Kullanımı Kolaylaştıran 6 Yöntem

Son haftalarda akıllı telefon piyasasında bir hayli yankı uyandıran iPhone X modeli, bazen pratik olarak kullanılamıyor. Aslında cihazın içerisinde pratik kullanım detayları olsa da, kullanıcılar cihazla yeni tanıştıkları için bu pratik durumları anında anlayamıyorlar. Peki iPhone X modelinde kullanımı kolaylaştıran yöntemler nelerdir?

Uygulama Değiştiriciye Hızlı Ulaşmak

Basit bir el hamlesiyle, ulaşması zor olduğunu düşündüğünüz uygulama değiştiriciye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, ana ekran çubuğunu ekranın sağ tarafından 45 derecelik açıyla ve hızlıca yukarıya kaydırmak olacaktır. Bu sayede karşınıza uygulama değiştiricinin geldiğini göreceksiniz.

Uygulamadan Hızlıca Çıkmak

Uygulamadan çıkmak için, uygulama değiştiriciye girmenize gerek yok. Sadece içersinde bulunduğunuz uygulamaya hafifçe dokunun ve öylece kalın. Kısa süre sonra uygulama aşağıya inecektir. Aşağıya inen uygulamaları tek parmak hareketinizle yukarıya doğru iterek kapatabilirsiniz.

Denetim Merkezi’ne Hızlıca Ulaşabilmek

Denetim Merkezi’ne ulaşabilmek, iPhone X modelinde diğer cihazlara kıyasla daha da kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, parmağınızı en alt kısma getirerek hızlıca yukarı doğru kaydırmaktır. Bu sayede denetim merkezi karşınıza gelecektir.

Son Uygulamaya Hızlıca Girmek

Son kullandığınız uygulamaya dönebilmek için, ilk olarak uygulamaların bulunduğu pencereyi açın. Daha sonra baş parmağınızı soldan sağa doğru hafifçe dokunarak çekin. Bu sayede son uygulamanız aktif olarak ekrana gelecektir.

Uygulama Kıpırdama Modu’ndan Hızlıca Çıkmak

Kıpırdama Modu adı verilen mod, sizin dosyalarınızın yerini değiştirmenize ve onları kaldırabilmenize kolaylık sağlanması için getirilmiştir. Eğer bu özelliği kapatmak istiyorsanız, ana ekranda bulunan Dock’ın altından parmağınızı hızlıca yukarı doğru kaydırmalısınız.

Hızlıca Arama Yapma

Hızlıca arama yapabilmek için, uygulamadan çıkmanıza gerek yok. Sadece parmağınızı ilk olarak ana ekran çubuğundan yukarı doğru itmelisiniz. Birkaç saniye bekledikten sonra ekranın tam ortasından hemen aşağıya doğru kaydırmalısınız. Yalnız kullandığınız uygulama klasördeyse, bu işlem işe yaramayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir