iPhone X’e Home Tuşu Nasıl Eklenir?

Apple’ın 10.yıl kutlamalarına özel olarak üretilen yeni iPhone X modelinde, sanal bir home tuşunun eklenmemesi piyasaya damga vuran olaylardan birisi oldu. Fakat cihazın ayarlarının içerisinden, birkaç işlemle beraber iPhone X modelinde, home tuşu ekleyebiliriz. Peki bu işlemi nasıl yapacağız?

iPhone X’ Home Tuşu Nasıl Eklenir?

iOS işletim sisteminin basit bir erişilebilirlik yolunu izleyerek kolaylıkla iPhone X modeline home tuşu ekleyebilirsiniz. Home tuşunu eklemek için, birkaç adım izlemeniz gerekecek. Yeni getirilen Face ID uygulamasıyla, home tuşunun yapabildiği tüm işlevleri tek parmak hareketinizle yapabiliyorsunuz. Bu durum gerçekten güzel görünse de, kullanıcılarımız önceki modellerden alışkanlık edinerek otomatik olarak bir home tuşu arıyorlar. Peki iPhone X modeline home tuşunu nasıl ekleyeceğiz?

  • iPhone X modeline home tuşunu ekleyebilmeniz için, ilk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına gireceksiniz.
  • Daha sonra Genel > Erişilebilirlik > AssistiveTouch’a girin. Girdiğiniz menüde, AssistiveTouch özelliğini Aktif (Yeşil) olarak işaretleyin.
  • Son olarak eklediğiniz home tuşunu, istediğiniz konuma getirerek orada bırakın. Kullanmaya başladıktan sonra ayarlara girerek, istediğiniz konuma taşıyabilirsiniz.
  • Eğer home tuşunuzun saydamlığı sizin için yetersiz duruyorsa, tekrardan Erişilebilirlik > AssistiveTouch’a girerek, alt kısımdan saydamlık ayarını yapabilirsiniz.

Home tuşunu eklediğiniz zaman, artık istediğiniz işlevde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tekrardan tuşu kaldırmak isterseniz, adımların tersi yönünü takip ederek home tuşunu tamamen kaldırabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir