iPhone XR, ilk ay satışları için önemli bir pay…

iPhone XR, İlk Ay Satışları için Önemli Paya Sahip!

CIRP ‘in hazırladığı rapor kapsamında yeni iPhone’lar çıktıkları ayda öncekilerine göre ne kadar başarılı ya da başarısız onu değerlendirirken; Apple aldığı kararla raporlarında birim satış rakamlarını açıklamamaya dair karar vermişti. Onun için bu görevi CIRP raporlar hazırlayarak üstleniyor.

iPhone XR, ilk ay satışları için önemli bir pay…

Apple, iPhone XR satışa ilk çıktığı ay itibarıyla satılan tüm iPhone’lar içerisinde %32 oranında bir yer kaplarken, iPhone XS ve XS Max modelleri %35 oranında bir satış payına sahip oluyor. Apple satış politikalarında değişiklik yaptığı için bu rakamlarda da küçük değişiklikler olabilir.  Aynı zamanda sadık kullanıcıları bir üst modele taşımak açısından Apple tarafından kullanılan bir strateji olarak değerlendiriliyor.

Aynı rapor, %82 oranında Apple kullanıcılarının bir üst modele rağbet ettiğini gösterirken; %16 gibi oranda da android cihazlara geçen kullanıcıları oldu. Geçen seneye göre bu oran %5 değerinde artış gösterdi.

Yeni iPhone satış oranlarına bakıldığında ise, ilk ay satış oranlarının %67 olduğu görülüyor. Geçen sene ise bu oran %69’luk bir oranı kaplıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir