iPhone XS Kamerası Nasıl Mükemmel Çekim Yapıyor?

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin, diğer iPhone modellerine göre çok daha güzel fotoğraflar çektiği ortaya çıktı. Çekilen resimler, diğer iPhone modellerine göre kıyaslandığında, gerçekten de ortaya büyük farklar çıkabiliyor diyebiliriz. Peki yeni XS serisi, diğerlerine göre nasıl bu kadar mükemmel resimler çekiyor?

Smart HDR Özelliği Çekimi Muhteşem Kılıyor

Yeni iPhone XS, XS Max ve XR modellerinde Smart HDR özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde de, çekilen resimler gayet derli toplu çıkıyor. Samsung gibi cihazlarda da HDR özelliği bulunsa da, yeni modellerde bu durum daha da yükseltilmiş durumda. Bazı iPhone kullanıcıları, cihazlarda yüz güzelleştirme özelliğinin olduğunu belirtseler de, durum böyle değil. Smart HDR modunda herhangi bir hareketli nesneyi çektiğiniz zaman, cihaz birden fazla fotoğraf çekiyor. Ortaya çıkan fotoğraflardaki düzgün kısımlar belirleniyor ve cihaz tarafından tek bir resim üzerinden birleştiriliyor. Her kısım kusursuz olduğu için de, yeni modellerde mükemmel resimler ortaya çıkabiliyor.

BU KONUDA 1 ADET YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

  1. güzel kızlar

    Yeni bir telefon alma arifesindeyim.
    Yalnız bu sefer Apple ürünü değil de, aklım Huawei P20 Pro ürününde daha çok. Apple’ın fiyatlarına artık erişemiyoruz. Aşırı lükse kaçıyor ve eskisi gibi artık çok tekel değil. Huawei P20 Pro için de çok güzel yorumlar okuyorum. Özellikle de kamerası için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir