iPhone Xs ve Xs Max Modellerinde Şarj Problemi Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan ve iPhone 9 olarak da adlandırdığımız iPhone Xs ve Xs Max müthiş görünümleriyle nihayet ortaya çıktı. Ortaya çıkmasının ardından birçok teknoloji sever tarafından da testleri yapılan cihazda, bazı kronik problemler ortaya çıktı. Özellikle iki modelde ortaya çıkan şarj sorunu, kullanıcıları biraz ürkütecek gibi görünüyor.

Cihazlar Şarjı Almıyor

Unbox Therapy adında bir YouTube kanalı, 8 farklı iPhone Xs modelinde şarjla alakalı denemeler yapmaya başladı. Deneme yapılan cihazlar, hiçbir şekilde şarj almazken problemin asıl kaynağının ise yazılımsal olabileceği düşünülüyor. Yapılan teste göre, cihazların ekranı kapalıyken takılan şarj cihazda herhangi bir tepki uyandırmıyor. Buna nazaran cihazların ekranı uyanıkken, şarj takıldığında sorunsuz bir şekilde şarj devam ediyor.

Bildiğimiz gibi telefonlarımızı şarja taktığımızda, ekran kapalı olsa bile cihaz anında uyanıyor ve daha sonrasında ekran kapansa bile şarj dolmaya devam ediyor. Bu problem, birçok kullanıcıyı üzse de Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

BU KONUDA 3 YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

  1. airdrop türkiye

    Şahsi fikrim; Steve Jobs sonrası Apple vizyonunu kaybetti. Halen iPhone 5s kullanan biri olarak batarya kaynaklı yavaşlama hariç problem yaşamadım. O sorunu da indirimli batarya kampanyası ile hallettim.

  2. Ozan

    Yeter gerçekten ya hepsi yarış içinde olan tüketicilere oluyor üst model çıkınca bir altta sorunlar belirmeye başlıyor tamamen satış politikası bence

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir