iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişiliyor Hatası Çözümü

iPhone cihazınızda yazılım güncelleme işlemi yaparken çoğu zaman aynı yerde kalma, donma ve erişim hatası alabilirsiniz. Bunun birden fazla nedeni olsa da, genellikle Telekom ile alakalı olabilme ihtimali daha yüksek gibi görünüyor. Bu nedenle internet ayarlarıyla alakalı ufak bir değişiklik yapacağız. Peki hangi işlemleri yapmamız gerekiyor?

VPN Kurmalıyız

Cihazınızın internet DNS ayarlarını değiştirmek için öncelikle VPN kurmamız gerekiyor. VPN kurduğunuzda aktif hale getirin ve kurulumun bitmesini bekleyin. O anda yazılım güncellemesi yapıyorsanız iptal ederek VPN programının tam anlamıyla açılmasını bekleyin. Program açıldıktan sonra iTunes alanına giriş yaparak tekrardan güncelleme yapmayı denemelisiniz. Büyük ihtimalle internet ağında değişiklik olduğu için probleminiz ortadan kalkacaktır.

VPN Sorunu Çözmediyse Ne Yapmalıyız?

Yazlım güncellemesi için kurduğumuz VPN, güncellemeye yardımcı olmadıysa ve aynı hataları aldıysak daha farklı yöntemler denemek yerine cihazımızı teknik servise gönderebiliriz. Bu sayede hem Apple garantili bir çözüm elde edebiliriz, hem de farklı yöntemler aramamıza gerek kalmaz.

Yukarıda yazdığımız VPN yöntemi kesinlikle zararsızdır ve kısa süreli DNS ayarları değiştirmek için işimizi görebilir. Fakat bazı zamanlarda yanlış bağlantı algılandığı için VPN ile işimiz bittiği zaman kesinlikle bağlantıyı kesmeli, normal internet sağlayıcımıza dönüş yapmalıyız. Aksi taktirde bağlantılar karışabilir ve daha farklı problemler karşılaşabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir