iPhone’a Özel Yapay Zeka Geliştiriliyor

Apple şirketi kullanıcı deneyimini bir üst kademeye taşımak için yeni çalışmalara başladı. Bu çalışmalar bir çip üzerinde yoğunlaşarak bir yapay zeka geliştiriliyor. Şimdi sizlerle çipin detaylarına bakıyoruz.

Apple, iPhone 6 ve 7 serilerinde kullanıcıların bekletenlerini aynı seviyede tuttuğu için artık kullanıcıların beklentilerini bir üst seviyeye taşımayı düşünüyor. Eylül ayında tanıtımının yapılacağı planlanan iPhone 8’in yeni özelliklere sahip olması için uğraşılıyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre iPhone ve iPad mobil cihazlarında yeni gelişme aşamasında olan yapay zeka için bir çip yapıyor. Bu çip yüz ve ses tanıma gibi gelişmiş özelliklere sahip. Bu çip ile beraber iPhone ve iPad’lerde pi performansının arttırılması planlanıyor.

Bu anakarta yerleştirilecek olan özel çipin iPhone’larda ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor. Bu çipin ne kadar yük gerektirdiğini Apple prototip olan telefonlarında test yapmaya başlamış durumda.

Bu henüz geliştirilme aşamasında olan çipin iPhone ve iPad kullanıcılarının deneyimlerini üst seviyeye taşıyacak gibi görünüyor. Ses tanıma kilidinin çok rahat aşılabileceği ihtimalini göz önünde bulunduran Apple bu konu hakkında da detaylı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yapay zekâ ilk çıktığı zaman birçok oluşacak hata ve açıklar meydana gelecektir. Ama bir sonraki çıkacak modellerde ise bu sorun muhtemelen ortadan kaldırılacaktır. Bu kadar eklentinin ve özelliğin yanı sıra pil ömrünün de uzun olması için büyük boyutlu bir batarya takılacağı yapılan planlar arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir