iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Yapılır?

iPhone telefon kullanıcısıysanız, sizi kimin aradığını öğrenmek kesinlikle güzel bir durum olacaktır. Özellikle telefonunuz uzak bir noktadaysa ve kimin aradığını uzaktan duyarsanız, kalkmanıza bile gerek kalmayacaktır. Bazı insanlarımız bu özelliği araştırırken, bizler de sizlere açıklama gereği duyduk. Peki bakalım iPhone’da arayanın ismini söyleme nasıl yapılıyor?

iPhone model telefonunuzda arayanın ismini duymak için öncelikle özelliği aktifleştirmeniz gerekecek. Bu özellik için de Ayarlar > Telefon > Aramaları Duyur yollarını izlemelisiniz. Aramaları Duyur özelliğini aktif ettikten sonra başka bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.

Aktif edeceğiniz özellikler arasında Her zaman, Kulaklık ve Araba, Yalnızca Kulaklık gibi seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Her Zaman seçeneğini işaretlerseniz, telefonunuz sesli konumdayken sizi kimin aradığını sesli bir şekilde duyabileceksiniz. Kulaklık ve Araba seçeneğini aktif ederseniz eller serbest modunda sizi kimin aradığını öğrenebiliyorsunuz. Son olarak Yalnızca Kulaklık seçeneğini işaretlerseniz de, kulaklığınız takılıyken sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz.

Aramaları Duyur özelliğini deaktif etmek için aynı yolları izleyerek Hiçbir Zaman seçeneğini işaretlemelisiniz. Aynı zamanda özellik açık kaldığı sürece sizlere WhatsApp ve FaceTime tarzı uygulamalarda da rahatlıkla yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir