iPhone’da Numara Nasıl Engellenir?

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza iPhone’da Numara Nasıl Engellenir? adım adım anlatacağız. Daha fazla sizlerin canını sıkmadan direk konuya giriş yapmak istiyorum…

Amerikan kökenli akıllı telefon üretici olarak bildiğimiz Apple, bu zamana kadar tüm çıkartmış olduğu iPhone modellerinde sürekli adından bahsettirdi ve piyasaya damgasını vurdu. Fakat bir çok iPhone kullanıcısının aklında tek bir soru mevcut. O soruya kısaca değinirsek bu işlem iPhone cihazlarda ne derece kolay veya değil, işleve sokmak ne derece ve nasıl bir yol  izlemeyiz tüm bu merak ettiklerinizi bu yazımızda görmeniz mümkündür. iOS 7, iOS 8, iOS 9 ve bu işletim sistemlerinin yer aldığı tüm modellerde numara engelleme özelliği mevcuttur. Kısacası piyasa neredeyse her telefonda bu özellik elbet vardır. Dediğimiz gibi tüm iPhone modellerinde bu özellik mevcut fakat model vermemiz istenirse; iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6,iPhone 6 Plus, iPhone 5c, iPhone 6s, iPhone 6s Plus  gibi modellerde bu özellik yer almaktadır. Bir numarayı engellemek istediğinizde herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok.

Engelleme işleminin bir çok yöntemi mevcuttur bunlardan bir tanesi ise ilki Ayarlar > Telefon > Engellenenler’dir. İkinci yönteme gelecek olursak Ayarlar > Mesajlar > Engellenenler’dir. Fakat daha henüz bir çok yol bulunmaktadır. Üçüncü yola gelir isek Ayarlar kısımından Facetime bölümüne tıklayarak Engellenenler kısmını seçiyoruz.

Bu adımları yaptığınız zaman karşınıza yeni ekle diye bir buton çıkacaktır buradan istediğiniz numarayı engelleyebilirsiniz. Eğer ki bir numarayı engellediyseniz ve kaldırmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Engellenenler bölümüne gelin ve engelini kaldırmak istediğiniz numaranın üzerine basılı tutup sola doğru kaydırmak olacaktır. Umarım  iPhone’da Numara Nasıl Engellenir? başlıklı bu yazımız faydalı olmuştur. Sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir