iPhone’lar Özelliği Sayesinde Hırsızı Yakaladı!

iPhone, başarılması imkansız bir olayla karşımıza geldi. Büyük bir festivalde telefon hırsızının yakalanmasına olanak sağlayan iPhone modelleri, tekrardan adından söz ettirmeyi başardı.

Geçtiğimiz haftalarda California’da düzenlenen geniş çaplı bir festivalde, bir hırsız ortamın kalabalık olduğunu görünce tek başına hırsızlık yapmaya kalkıştı. Tek başına 150 üzerinde telefon çalmayı başaran hırsız, iPhone modellerinde bulunan bir özellik sayesinde yakayı ele verdi.

Festivale girerek katılımcıların telefonlarını çalıp sırt çantasına dolduran 36 yaşındaki adam, telefonları çaldıktan sonra hemen festival alanından uzaklaştı. Bir süre sonra telefonlarının kayıp olduğunu anlayan katılımcılar, mantıklı bir hareket yaparak iPhone içerisinde bulunan bir özelliği devreye sokmayı başardı.

iPhone’umu Bul!

iPhone modellerinin içerisinde bulunan ‘’iPhone’umu Bul’’ özelliği, yüzlerce kişinin telefonunun bulunmasına olanak sağladı. Hırsızlık olayından kısa süre sonra telefonlarının kayıp olduğunun farkına varan katılımcılar, hemen özelliği devreye soktu ve cihazlarını bulmayı başardı.

Çaldığı telefonları sırt çantasına koyarak oradan uzaklaşan adam, iPhone modellerinin içinde bulunan özellikten tamamen habersizdi. Bu habersiz oluş da yakayı ele vermeye yetti. Telefonların aynı ortamda olduğunu anlayan katılımcılar, yer tespiti yaptıktan sonra hemen polise haber verdi. Telefon hırsızı, sırt çantasıyla fazla uzaklaşamadan yakalandı.

iPhone kullanıcılarının yanı sıra, diğer cihazlar da iPhone özelliği sayesinde bulundu. Çalınan tüm telefonlar aynı ortamda olduğu için, diğer kullanıcılar da telefonlarına kısa sürede kavuştular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir