iPhone’larda Kare Kod Nasıl Okutulur?

Günümüzde uygulamaları hızlandırmak adına kullanılan son teknoloji QR Kod, birçok iPhone kullanıcısı için sıkıntılı bir dönemden geçiyor. iPhone cihaz kullanan vatandaşlarımız, cihazlarına QR kod okutmayı bilmedikleri için, günden güne yaygınlaşan bu uygulama tarzından da uzak kalmış oluyor. Peki bakalım iPhone telefonlara QR kodu nasıl okutacağız?

QR Kod Nasıl Okutulur?

Telefonlarımızın QR kodlarını okutabilmek için yüzlerce ücretsiz uygulama bulunuyor. Eğer bu uygulamalara güvenmiyorsanız veya hiçbirini indirmek istemiyorsanız, telefonunuzda sabit olarak gelen Chrome eklentisini kullanabilir, kodlarınızı Chrome altyapısıyla da okutabilirsiniz.

3D Kısa Yolu

Şu sıralar QR kodunu Chrome ile okutmak her kullanıcıya daha kolay geliyor. Bildiğimiz gibi QR Kodları okutma mekanizması da Chrome altyapısına 3D haliyle yerleştirildi. iPhone 6S ve daha üst model cihaz kullanıyorsanız öncelikle giriş ekranınızdaki Chrome simgesine basmalısınız. Daha sonra menü karşınıza gelecek ve menüde ‘’Tarama QR Kodu’’ seçeneğini görebileceksiniz. Bu sayede kodunuzu tarayabilecek, işlerinize devam edebileceksiniz. Eğer kullandığınız cihaz 6S modelinden daha eskiyle Chrome Spotlight kullanmak zorundasınız. Peki bunu nasıl yapacağız?

Spotlight eklentisinin ana ekranına girebilmek için telefonunuzu giriş ekranında sağa doğru hızlıca kaydırmalısınız. Ekranın üst kısmındaki arama kutucuğuna gelerek, ‘’QR Code’’ yazmalı ve aratmalısınız. Eklentiyi bulmak için seçenekleri aşağıya doğru kaydırın ve kod okutma eklentisine girin. Eklentiye henüz yeni giriyorsanız Chrome, sizden kamera izni de isteyecektir. Gerekli izinleri verdikten sonra çerçevenin arasından QR kodlarınızı okutmaya başlayabilirsiniz.

BU KONUDA 1 ADET YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir