iTunes iPhone’dan Samsung Galaxy Note 8’e Nasıl Müzik Aktarılır?

iPhone kullanan insanlarımız, doğal olarak biraz daha büyük ekranlı telefona geçmek isteyebilirler. Fakat iTunes altyapısında kalan resimlerimizi ve videolarımızı, Samsung Galaxy Note 8 gibi yeni ve aktif bir cihaza aktarmayı, her kullanıcı bilemeyebiliyor. Peki bakalım dosyalarımızı yeni cihazımıza nasıl aktarabiliriz?

iTunes Müzikleri Galaxy Note 8’e Nasıl Aktarılır?

Samsung’un özelliklerinden birisi olan SmartSwitch, bu tip kurumlar için bulunmaz bir uygulamadır. Oldukça hızlı bir şekilde işlem gören program sayesinde, dosyalarımızı kolaylıkla alabiliyoruz.

Samsung’un aktif çalışan SmartSwitch uygulaması, son dönemlerde bilgisayarlarımız için de sunuldu. Uygulamayı indirdikten sonra aktarım yöntemleri arasından USB kablosunu seçin.

Daha sonra iPhone cihazınızın Lightning kablosunu, iPhone cihazınıza bağlayın. Daha sonra uç kısımda kalan USB ucunu da, Note 8’in yanında gelen Samsung Dongle’ına bağlamalısınız.

Ekranda gördüğünüz talimatları adım adım uygulayarak, tüm dosyalarınızı 30 dakika içerisinde rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Sürükle ve Bırak Yöntemi

En kolay yöntemlerden biri olan sürükle bırak yöntemi, sizi daha da rahatlatacaktır. Öncelikle cihazınızı bilgisayara bağlayın ve dosyalarınızı Note 8 cihazınıza yapıştırın.

iTunes Kısımları

Windows XP için: C: \ Belgeler – Ayarlar \ (Bilgisayar Adı) \ Belgelerim \ Müziğim \ iTunes

Windows 7, Vista ve Win8 için: C: \ Kullanıcılar \ (Bilgisayar Adı) \ Müziğim \ iTunes

MAC OS X için: Kullanıcılar \  Kullanıcı Adı \ Müzik \ iTunes

iTunes müziklerini Google Play Müzik altyapısına yüklemek için de öncelikle herhangi bir bilgisayarın başına geçin ve bir tarayıcı açın. Google Play Müzik’e gidin ve gittikten sonra sol üst kısımda alt alta çizgilere tıklayın. Alt kısımlarda ‘’Müzik Ekleme’’ seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra aracınızı indirmiş hale geleceksiniz.

Son adım olarak da, Gmail hesabınıza giriş yapın ve müzik yöneticisi yükleyin. Ekrandaki talimatları sırayla izleyin ve yüklemenizi sonlandırın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir