Macbook ile Yazıcıdan Çıktı Nasıl Alınır?

Eğer ki bir Macbook cihazına sahipseniz ve Macbook Pro, Macbook ve Macbook Air’da yazıcıdan nasıl çıktı alacağınız hakkında bir bilginiz yoksa bu yazı tam size göre. Şimdi siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda Macbook ile Yazıcıdan Çıktı Nasıl Alınır? bu sorunun yanıtı vereceğiz.

Macbook cihazı olan bir çok kişi yazıcıdan bir çıktı almak istediğinde birden fazla sorunla karşı karşıya kalabiliyorlar. Sık sık yaşanılan en büyük problemlerden bir tanesi ise Macbook üzerinden yazdır seçeneğine tıkladıktan sonra bilgisayarınızın yazıcıyı görmeme durumudur. Bu sorunun şuana kadar en büyük problem olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi sizlere vereceğimiz adımları dikkatli şekilde takip edip ve uygulayarak çıktılarınızı kolaylıkla alabilirsiniz. Şimdi daha fazla uzatmadan adımlara geçiş yapalım.

*Macbook cihazınızdan bir çıktı alabilmek için ilk yapmanız gereken çıkaracağınız belgeyi veya fotoğrafı seçmek olacaktır. Bu adımı yaptıktan hemen sonra dosya menüsü üzerinden yazdır seçeneğine tıklayarak ya da Command + P tuşlarını da basarak yazdırma ekranı kısımına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

*Yukarıda ki işlemi yaptıktan sonra yazdırma ekranından yazdırma işlemi için seçeceğimiz yazıcıyı seçmemiz gerekmektedir.

*Yukarıda ki işlemi gerçekleştirdikten sonra yazıcı ekranı kısımından kaç sayfa çıktı alacağınızı ve benzeri şeyleri seçiyoruz.

*Bu işlemi yaptıktan sonra bize kalan tek şey ise yazıcı ekranında yer alan yazdır butonuna basmak olacaktır. Bu botuna bastıktan sonra eğer ki yazıcınız açık ise yazmaya başlayacaktır.

Macbook’ta Yazdırma Kuyruğu Nasıl Görüntülenir?

Yukarıda ki işlemleri yaptıktan sonra azdırma kuyruğuna giden belgenizin yazdırma işlemi olmuyor ise bu sorunun asıl sebebi kuyrukta bekleyen diğer belgelerinizin yazılmamış olmasıdır. Bu sebepten ötürü istediğiniz belge çıkmamaktadır. Çözümü ise kuyruktaki belgeleri temizlemektedir. Macbook bilgisayarınızdan Apple Menüsü / Sistem Tercihleri / Yazıcılar ve Tarayıcılar seçeneğine tıklayarak oradan yazıcınızı seçip kuyruğu görüntüle butonuna tıklayarak kuyruğu görebilir ve temizleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir