Meyveli Fidanlar Nasıl Paketlenir?

Meyveli fidanları için firmamız tarafından Türkiye’nin hemen hemen her yerine paketli olarak gönderim sağlanmaktadır. Kargo ile gönderim sırasında fidanlar, özel boyutlara sahip paketler sayesinde yıpranmamakta ve solmamaktadır. Türkiye içinde yer alan en uzak bölgeye bile her çeşit meyve fidesi ya da meyve fidanı zarar görmeden gönderilmekte ve bu bitkiler kapınıza kadar hasar almadan teslim edilmektedir. Herhangi bir durumdan kaynaklı kargonuz size ulaştığında zarar görmüş bir halde ise görevliye tutanak tutturarak bize geri gönderebilir ve yeni meyve fidanınızı gönül rahatlığı ile ücretsiz olarak adresinize talep edebilirsiniz. Ya da ikinci bir seçenek olarak iade işlemi gerçekleştirip paranızı geri alabilirsiniz.

Sizlere ulaştırılmak için yola çıkan fidanlar, daima hava alan paketleri sayesinde 7 ile 9 gün arası bozulmadan kalabilmektedir. Fidan satışı için kullanılan bu ambalajlar fidanın kök kısmını ayrı, yaprak kısmını ayrı olarak korumaktadır.

Meyveli fidanlar daha çok meyve yetiştirmek için satın alınan; kök, gövde ve yaprak kısımlarından oluşan fidan çeşitleridir. İstenen her mevsim doğal olarak meyve yetiştirmek isteyen bireyler, meyve fidanı satın alarak toprağa dikmekte ve düzenli aralıklarla su vermektedir. Düzenli periyotlarla su verilmeyen fidan hem meyve verme bakımından hem de büyüyüp gelişme bakımından zorluk çekecektir. Meyve fidanı çeşidi olarak Türkiye gibi bir ülke jeopolitik konumu nedeni ile son derece avantajlı duruma sahiptir. Sahip olduğu jeopolitik konumu sayesinde iklimi ve bitki örtüsü güçlenmekte ve bu durum Türkiye’de yer alan meyvelerin oldukça çeşitli olmasına yol açmaktadır.

Meyveli Fidanlarda Kullanılan Saksı Boyutları ve Özellikleri

Saksı çapları fidan fidan değişkenlik göstermektedir. En çok kullanılmakta olan saksı boyu 5-10 cm olan boyutlardır. Bu boy saksıların içerisinde yetişmiş olan bitkilerin hepsi çiçeklenme zamanında olmakta ve fidan sizlere çiçekli şekilde gönderilmektedir. 2-3 litre aralığındaki saksılar küçük boyutlara sahip olup gelişmeye açık olan bitkiler ya da dikildiği anda kendini gösterecek boya sahip olan bitkiler için en iyi seçimdir. 4 litrelik olan saksılar derince yapıya sahip olduğu için bazı meyve fidanları ve odunsu gövdeye sahip bitkiler için harika bir saksı boyutudur. Meyve fidanları, kargolanma işlemi gerçekleşene kadar bu boyuta sahip saksılarda tutularak boyunu kazanması sağlanmaktadır. 10 litrelik olan ve daha fazla hacme ulaşabilen saksılar genel olarak peyzaj işlemleri için kullanılması ile bilinmektedir. 500 litreye sahip devasa boyutlara erişen saksılar için ise tam gelişmiş boyutlardaki ağaçlar, devasa bitkiler, palmiye ve asırlık zeytin ağaçları gibi büyük cüsseli bitkiler için uygun olduğu söylenebilmektedir. Meyve fidan satışı gerçekleştiren firmamız fidanlar için gereken boyutlarda paketleme işlemi gerçekleştirilerek sizlere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Siz de uygun fiyatlarla meyve fidanı satın almak için irtibat numaralarımızdan ya da WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir