Olimpos Ziyaretçilerine Neler Vaat Eder?

Antalya denildiği zaman herkesin aklına deniz, kum ve güneş geliyor. Bu şehir; dünyanın her yerinden çok sayıda insanın ziyaret ettiği bir yerdir. Antalya’yı özel kılan detayların başında tahmin edebileceğiniz gibi tatil bölgeleri geliyor.

Olimpos; Antalya ile özdeşleşmiş yerlerden birisidir. Olimpos Antik Kenti olarak da bilinir. Antalya’dan Kaş’a doğru uzanan yolun üzerinde bulunan Olimpos; herkesin mutlaka gidip görmesi gereken bir yerdir. Kalabalık yerlerden sıkıldıysanız sizin için en doğru seçimin Olimpos olacağını ifade edebiliriz. Olimpos; bilhassa bünyesinde barındırdığı otelleri ile de dikkat çeker. Olimpos otelleri; kaliteleri ile bilinen konaklama seçenekleridir. Hem aile hem de balayı oteli olarak bilinen seçenekler vardır. Ancak, Olimpos otelleri için erken rezervasyon yaptırmak zorundasınız. Aksi takdirde, bu otellerde bilhassa yaz sezonunda boş yer bulamazsınız.

Olimpos Gezilip Görülecek Yerler

 • Olimpos Plajı: Cennetten farksız bir yer olarak dikkat çeken Olimpos Plajı; yalnızca Antalya’nın değil Avrupa’nın en iyi plajları arasında bulunur. Eşsiz bir güzelliğe sahiptir. İnsanlar; yılın neredeyse her mevsiminde bu plaja gelmek isterler. Bilhassa yaz aylarında yoğun bir kalabalık söz konusudur. Bakir güzelliği ile fark yaratan Olimpos Plajı üzerinde herhangi bir işletme yer almaz. Ayrıca, dışarıdan gelenlerin şezlong ve şemsiye getirmeleri yasaktır. Çünkü, burada bulunan caretta carettaların zarar görmesi söz konusu olabilir. Plaja giriş ücretlidir. Ancak, söz konusu ücret; aynı zamanda Olimpos Antik Kenti’ne giriş ücreti olarak da değerlendirilebilir.
 • Ceneviz Koyu: Taraflı tarafsız herkesin güzelliğine hayran olacağı bir koydur. Olimpos ile Adrasan arasında yer alır. El değmemiş nadir koylardan birisi olarak dikkat çeker. Masmavi denizi ile cennetten farksız bir yer olduğunu gösterir. Bunun yanı sıra, doğal güzellikleri ile de öne çıkar. Sakin ve huzurlu bir ortama sahip olması ciddi bir avantajdır. Adrasan’ın ne kadar güzel bir yer olduğunu gösterir.
 • Olimpos Antik Kenti: Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alır. Helenistik dönemde inşa edildiğine dair iddialar mevcuttur. Geçmişi çok eskilere dayanmakla beraber mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Doğal ve tarihi yapıları bir arada sunmasıyla dikkat çeken Olimpos Antik Kenti; aynı zamanda konaklama seçenekleri ile de ünlüdür. Bir başka deyişle, siz de burada kamp yapabilirsiniz. Ayrıca, ağaç evlerde konaklamanız da mümkündür.

En İyi Olimpos Otelleri

Olimpos otelleri sayesinde tatiliniz boyunca sorunsuz bir konaklama yaşayacaksınız. Gelin, en iyi Olimpos otelleri listesine bir göz atalım!

 • Canada Hotel & Bungalows
 • Lemon Garden Lodge
 • Anatolia Resort Hotel
 • Kibala Hotel
 • Villa Efsane Hotel
 • Olympos Yakamoz Pansiyon
 • Keyif Pansiyon
 • Bayrams Tree Houses

Yukarıdaki Olimpos otelleri sayesinde hayatınızın belki de en güzel tatilini yaşayacaksınız. Oteller hakkında yapılan kullanıcı yorumlarının neredeyse tamamı olumludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir