Qualcomm Türk Mühendisi Apple’a Kaptırdı!

Son zamanlarda Qualcomm ve Apple arasında şiddetli bir gerginlik var. Bu nedenle iki şirket arasında da davalar yaşanıyor. Davalar nedeniyle gerginleşmelerin ardından, yeni bir haber Qualcomm’u oldukça kızdıracak gibi görünüyor. Peki Qualcomm ve Apple’ın arası neden bozuk?

Apple İşini Düzgün Yapmıyor

Qualcomm, geçtiğimiz aylarda Apple şirketinden şikayetçi oldu. Dev firmanın iddialarına göre Apple, uyumsuz ve düzensiz işler gerçekleştirmeye başlamıştı. Bu nedenle iki şirket arasında anlaşmazlıklar meydana gelmeye başladı. Son olarak Qualcomm şirketinde çalışan Türk mühendis, Apple’a transfer olduğunu açıklayınca ortalık biraz daha gerildi.

Önemli Mühendis Apple’a Transfer Oldu

Qualcomm’un yönünü belirlemede önemli kararlar alan ve şirketi yönetme yetkisi bulunan Türk mühendis Esin Terzioğlu, lınkedIN’den bir açıklama yaptı. Açıklamada Apple şirketine transfer olduğunu belirten Terzioğlu, şu açıklamalarla durumu duyurdu: ‘’Qualcomm’da 8 yıldır muhteşem çalışmalar ve muhteşem günler geçirdim. Qualcomm’da çok yetenekli insanlarla çalışma fırsatım oldu. Kariyerimin geri kalanına Apple’da devam edebileceğim için kendimi oldukça şanslı hissediyorum.’’

Açıklama Kaldırıldı

Türk mühendis, hesabından yaptığı bu açıklamayı kısa süre sonra nedensizce sildi. Bu silinmenin nedeni henüz bilinemezken, konuyla alakalı Apple ve Qualcomm’dan herhangi bir açıklama da yapılmadı. İlerleyen günlerde haberleri daha net takip ederek, durumun nereye vardığını rahatlıkla anlayabiliriz. Türk mühendis, Apple şirketinde önemli bir kariyere devam ederse, bu gerçekten gurur verici olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir