Sağlıklı Dişlerin Oluşumu İçin En Büyük Etki Süt Dişler

Diş tedavileri her zaman ağrılı ve zor bir tedavi olarak bilinmektedir. Toplumda bilinen diş çekimi ve tedavisinin oldukça ağrılı olduğu konusunun aksine diş tedavisi sırasında gerekli bölgeye anestezi uygulanır ve bölge uyuşturulur. Bu sayede hasta hiçbir ağrı ya da sızıyı tedavi sırasında hissetmez. gebze diş hastanesi olarak tüm diş hekimleri alanında uzman ve gerekli bilgi birikimine sahip kişiler olmaktadır. Diş tedavileri oldukça önemli bir konu olmaktadır. Erken zamanda tedavi edilmediği takdirde hastaya daha çok ağrıya sebep olduğu gibi tedavi sürecini de oldukça fazla zorlaştırır.

 Diş Bakımı İle İlgili Bilinen Yanlışlar

l Dişler ne kadar sert fırçalanır ise o kadar iyi temizlenir. Bu durum toplumda oldukça yaygın olan bir konu olsa da dişleri sert fırçalamak diş etlerine zarar verir ve ağrıya neden olur. Bu durumda dikkat edilmesi gerekilen konu dişlere uygun diş fırçası seçmektir.

l Diş ipi kullanmak oldukça önemli değildir diye düşünülse de diş ipi kullanılması dişlerin iyi temizlenmesini sağlar.

l Diş taşlarının dişleri koruyacağını düşünmek de doğru bilinen yanlışlardan biri olmaktadır. Diş eti tedavisi ve diş taşı temizliği ise her dönemde yapılması mümkün olmaktadır.

l Hamilelik döneminde diş sorunları oluşması normal olarak bilinir. Dişlerine düzenli bakım yapması halinde hamile kadınlarda bu gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

l Süt dişleri geçici olduğu için çok önemli değildir düşüncesi oldukça yanlıştır. Süt dişlerinin yerine kalıcı dişler geldiği için ve kalıcı dişlerin yerlerinin doğru belirlenmesinin süt dişlerinin bakımına dikkat edilmesi ile ilgisi bulunmaktadır.

Süt Dişlerinin Bakımı ve Önemi

 Süt dişlerinin en önemli görevi çocuğun sağlıklı beslenmesini sağlamaktır. Ayrıca konuşmanın düzgün gelişimi de süt dişlerinin varlığına bağlı olmaktadır. Süt dişleri kapladıkları alanı yerine gelecek olan kalıcı diş için korur ve kalıcı diş sürerken ona yardımcı olmaktadır. Süt dişlerinin bakımı ve düzenli fırçalama yapılması oldukça önemlidir. gebze diş hastanesi alanında süt dişlerinin korunması için başarılı işlemler yapılmaktadır.

 Fissür Örtücü

 Daimi dişlerin çiğneyici yüzeylerinde fissür dediğimiz çizgi şeklinde yarıklar vardır. Bu fissürler bazen dişlerin iç yüzeyine doğru derin olmakta ve ağız içinde kolay çürüyebilen yüzeyler oluşturmaktadır. Bu yüzeyler doğru beslenme ve doğru fırçalamaya rağmen çok kolay çürüyebilme özelliğine sahiptir.

 Fissür çürüklerinin önüne geçebilmek için uygulanan işleme fissür örtücü denir. Çocuğun daimi dişleri sürmeye başladığında fissür örtücü işlemi uygulanır. gebze diş hastanesi olarak yapılan fissür örtücü işlemi yaklaşık 5 dakika kadar süren bir işlemle bu dişler koruma altına alınır. Oldukça önemli bir işlem olan fissür örtücü sayesinde daha sağlıklı dişler elde edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir