Siri tarafından Donald Trump benzetmesi

Siri Tarafından Donald Trump Benzetmesi

Siri uzun süredir hayatımızda yer alırken, Amerika Başkanı Donald Trump’ı penis zannederken, bu tuhaf hataya Trump’ın yaşı sorulduğunda ulaşılıyor.

Apple‘ın tarafından sunulmuş olan dijital asistanı olan Siri, ABD Başkanı Donald Trump’ı penis zannediyor. The Verge tarafından verilen habere göre, dijital asistan aktif edildiğinde ABD Başkanı Trump’ın yaşı sorulduğu zaman penis fotoğrafı ortaya çıkarken; yaşı ile ilgili bilgileri de doğru veriyor. Konu ile ilgili olarak birilerinin Trump adına düzenlenmiş olan Wikipedia sayfası düzenlenirken oynandığı ya da Apple’ın dijital asistanının kullanıldığı algoritma ile oynadığı düşünülüyor. Neden her ne olursa olsun her iki uygulama sonucunda hatanın var olduğu sonucunu değiştiremeyiz.

Daha önceden de Siri ile ilgili hatalar yaşanmış olup, en büyük hata olarak Bulgar Ulusal Marşı’nın Luis Fonsi ve Daddy Yankee tarafından söylenen Despacito adlı şarkı olduğunu sanması olmuştu.

Yaşanan olaya yönelik The Verge ile röportaj yapan Wikipedia editörü, işin içinde tek bir kişinin değil, birden fazla kişinin olduğunu ve site üzerinden bu kişilerin engellendiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir