Tüm Apple Cihazlarında Siri’nin Sesini Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlk olarak iPhone 4S modeliyle beraber karşımıza çıkan sanal asistan Siri, iPhone kullanıcıları tarafından gayet sevildi. Buna nazaran uygulamayla yeni maceralar arayan insanlarımız, özellikle Siri’nin sesini değiştirmek istiyorlar. Peki bakalım Siri’nin sesi nasıl değiştiriliyor?

iPhone, iPad ve Apple Watch İçin Ses Değiştirme

iPhone, iPad ve Apple Watch cihazlarında Siri’nin sesiyle oynamak için öncelikle Ayarlar > Siri ve Arama > Dil adımlarını takip ederek Türkçe dil desteğini değiştirmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra Siri ve Arama > Siri Sesi adımlarını takip edeceğiz. Bu adımları izledikten sonra Amerikan, Avustralyalı ve İngiliz seçeneklerini karşımızda göreceğiz. Bu tonların yanı sıra Siri’nin sesi erkek ve kadın değiştirmeli olarak da ikiye ayrılıyor. İstediğiniz seçeneklere dokunarak Siri’nin değişen sesleriyle beraber vakit geçirip, yeni sesi bile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mac İçin

Mac bilgisayar kullanıcısıysanız ve Siri’nin sesini değiştirmek istiyorsanız öncelikle ⌘ tuşuna, daha sonra boşluk tuşlarına aynı anda basmalısınız. Karşınıza gelen kutucukta sistem ayarlarını aratın ve çıkan pencerede Siri’yi seçerek iPhone cihazlarında yaptığınız gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Homepod İçin

iPhone veya iPad cihazınızda bulunan Ev uygulamasını bulun ve üzerine uzun bir şekilde basın ve detaylar menüsüne tıklayın. Bu menüye tıkladıktan sonra Siri Sesi seçeneğini görene kadar aşağıya kaydırmamız gerekiyor. Yine İngilizce dilini seçtikten sonra, Siri’nin hangi sesi kullanmasını istiyorsanız uygulamayı o sese çevirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir