WhatsApp iOS bildirimlerinde yenilikler!

WhatsApp iOS Bildirimlerinde Yenilikler!

WhatsApp iOS uygulaması adına önemli bir özelliği daha test ederken, konu ile WABetaInfo tarafından atılan tweet sonucu ortaya çıktı. İsabetli sızıntıları ile bilinen WABetaInfo, WhatsApp uygulamasının iOS versiyonu adına yeni bir bildirim özelliği getireceğini açıkladı.

WhatsApp iOS bildirimleri için video oynatma dönemi!

En son yapılan 2.18.90 güncellemesiyle ile birlikte WhatsApp, kullanıcılarına ‘’Bildirim Genişletme’’ özelliğini kullanımlarına sunmuştu. ‘’Bildirim Genişletme’’ özelliği sayesinde kullanıcılar, gelen görüntüler ya da GIF’leri bildirim ekranı aracılığıyla rahatlıkla görüntüleyebiliyorlardı. Şimdi getirilen yeni özellik sayesinde ‘’Bildirim Genişletme’’ özelliğine ekstra özellik eklenerek, uygulamanın direk olarak bildirim ekranından kullanılabilmesi sağlanacak.

WhatsApp iOS 2.18.102.5 sürümü sayesinde popüler mesajlaşma uygulamasına getirilecek olan yenilik sayesinde, bildirim ekranı üzerinden kullanıcılar ‘’Bildirim Genişletme’’ özelliği sayesinde videoları direk olarak görüntüleyebilecek.

WABetaInfo tarafından verilen bilgi doğrultusunda video oynatma özelliği sadece şimdilik WhatsApp’ın beta programına kayıt yaptırmış olan kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının beta sürümü için hatalar ya da çökmeler söz konusu olacağı için, kararlı olan sürümü kullanmak sorun yaşamamak adına daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir