WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp‘ı masaüstüne getirmeyi başaran WhatsApp Web uygulaması için üç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlar arasında en önemli olan iOS, Android, BlackBerry, Nokia S60 ya da Windows Phone, işletim sistemine sahip olan bir telefon aracılığıyla WhatsApp uygulamasını kullanmalısınız.

Öncelikle WhatsAPP Web uygulamasının Windows versiyonunu bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Tabi ki telefonunuzda güncel WhatsApp sürümünü kullanmayı unutmayın! Şayet güncel bir sürüm kullanmıyorsanız, güncellemeniz gerekecektir. Tarayıcıyı açarak,  WhatsApp Web adresine gidin. Eğer tarayıcınız ve WhatsApp sürümü güncelse, masaüstü programını indirmeden de WhatsApp mesaj ve konuşmalarınızı görebilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Sayfaya girdikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve WhatsApp>Ayarlar bölümüne girerek, WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu tüm akıllı telefonlar için aynı şekilde çalışmaktadır.

WhatsApp’ın tarayıcı ya da PC uygulamasını açın ve web sayfası üzerinde yer alan WhatsApp Web barkod bölümü için telefonunuzun kamerasını odaklayın ve barkodu tarayın. Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp‘ı tarayıcınız üzerinden açtığınızda direk olarak WhatsApp Web ile normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir