Yeni iPhone modelleri su geçirmez özellikli

Yeni iPhone Modelleri Su Geçirmez Özellikli Olacak!

Apple, tüm yaşadığı olumsuzluklara rağmen yeni iPhone ve iPad modelleri ile ilgili çalışmalarına devam ederken, yeni yaptığı patent başvurusu kapsamında, cihazlarının tamamen su geçirmez özelliğine sahip olacağı öğrenildi.

Apple’ın yeni model iPad ve iPhone modellerine dair yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Paylaşılan patent kapsamında Apple, yeni iPad ve iPhone modellerinde suya karşı dirençli olacağını belirtti. Bilindiği üzere Apple ürünleri su geçirmez özelliğine sahip olmakla birlikte, Lighting ya da USB Type C girişleri zayıf noktaları arasında yer alıyordu. Ama bu sorununu tümüyle çözmeyi planlanan Apple, 10.158.191 numaralı patent sayesinde, su geçirmez özelliği sayesinde rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

Paylaşılan patent ile ilgili rapora göre, daha önceden de sorun yaşanmasına neden olan Lighting ya da USB Type- C girişlerinden suyun cihaz iç donanımına zarar vermemesi için özel vakumlu bir parça kullanılacak. Böylelikle kullanılan özel vakumlu parça sayesinde cihazın içerisine ne su ne de toz giremeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir