Yeni iPhone modelleri üretim yeri değişiyor

Yeni iPhone modelleri üretim yeri değişiyor

ABD ile Çin arasında yaşanmakta olan ticari gerilimden nasibini alan Apple, yeni üretim modellerini Hindistan’da üretmeyi planlıyor. Trump göreve geldiği ilk anda Apple uyarıda bulunmuş ve üretimini ülke içine çekmesini belirtmişti.

Yeni iPhone modelleri üretim yeri değişiyor

Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazken, gelen bilgiler iPhone üretimi yapan Foxcon şirketinin Hindistan’da büyük bir üretim tesisi aradığı yönünde ve henüz arayış aşamasında olduğu için 2019 model iPhone üretimleri Hindistan’a yetişemeyecek gibi duruyor.

Ancak anlaşıldığı üzere, Apple gelecek süreçteki üretimlerini Çin’de yapmayı asgari düzeye indirmeyi planlıyor. Tabii ki bu gelişmeden ABD Başkanı Trump ne kadar memnun kalır henüz bilinmiyor. Ama Çin’in de ABD’nin artan hamlelerine karşın Apple tarafından ABD’ye yönlenmesi beklenen hamleler arasında yerini alıyor. Markanın Çin pazarında satış rakamlarının düştüğü ve daha da düşeceği yönünde tahminler sonrası, Apple üretimini bu pazardan kurtararak zor günleri atlamanın planlarını yapıyor.

Hindistan’ın son yıllarda akıllı telefon pazarında adını fazlaca duyurması üzerine, Apple’ın Çin pazarındaki tehlike sonrası Hindistan pazarına önem vermesi beklenen hamleler arasında yer alıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir