Yeni Nesil iPhone’lar Suyu Püskürtebilecek

Apple, gün geçtikçe yeniliklerle uğraşmaya devam ediyor. Son dönemlerde elde ettiği satış potansiyeliyle, yeni bir ekran patentini satın almayı başaran Apple, bu defa da güçlü bir yapılanma için farklı bir patentin peşinde düştü. Yeni alınacak patent sayesinde, geleceğin iPhone modelleri artık su geçirmeyecek, hatta suyu püskürtebilecek. Peki nedir bu teknoloji?

Suya Tam Dayanıklı Cihazlar Geliyor

Apple, son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 plus modellerini satışa çıkarmıştı. Cihazlarda daha dayanıklı bir yapı kullanmayı başaran Apple, yeni cihazlarını suya ve herhangi bir sıvıya dayanıklı olarak kullanıcılara sunmuştu. En son üretilen cihazların, suya tam dayanıklı olduğunu da söyleyemeyiz. Cihazların içerisine su girdiğinde, devrelerde yanlış giden durumlar meydana gelebiliyor. Tabii ki bunu yaşayan kullanıcılar, telefonlarını garanti kapsamında tamir ettirmek isteyecekler fakat, bu durum garanti kapsamının dışında yer alıyor.

Hassas Noktalara Değerlendirme Yapılacak

iPhone modelleri dahil, tüm cihazların hassas noktaları hoparlör ve mikrofondur. Apple, peşine düştüğü patent sayesinde, bu bölümlere suyun dışarı atılması için yeni bir ek yapacak. Mikrofon ve hoparlör kısmına yerleştirilecek ekstra ses ızgaraları sayesinde, telefon içerisine giren su anında dışarıya atılacak. Bunun yapılabilmesi için de, ızgaranın yanında yeni bir sensör eklenecek. Sensör, cihaza suyun girdiğini anlayınca kuvvetli bir ses basıncı oluşturmaya başlayacak. Kuvvetli ses basıncı sayesinde de cihaza giren sıvı, anında cihazdan püskürtülecek. Proje için ise henüz çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki günlerde, firma yetkilileri tarafından yeni raporlar beklenecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir